Champions League: Το αναλυτικό πρόγραμμα της φάσης των ομίλων

Το πλήρες πρόγραμμα των αναμετρήσεων της φάσης των ομίλων του UEFA Champions League.

Γνωστές έγιναν το πρωί του Σαββάτου (27/8) οι ημερομηνίες και οι ώρες όλων των αναμετρήσεων του Champions League για τη φάση των ομίλων.

Θυμίζουμε ότι λόγω του Παγκοσμίου Κυπέλλου στο Κατάρ τον Νοέμβρη, το πρόγραμμα θα… στριμωχτεί, με την πρώτη αγωνιστική των ομίλων να ξεκινάει στις 6 Σεπτεμβρίου και το πρόγραμμα να ολοκληρώνεται στις 2 Νοεμβρίου.

Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα με τις ημέρες και τις ώρες των έξι αγωνιστικών των ομίλων:

Πρώτη αγωνιστική (6 – 7 Σεπτεμβρίου)

  • 6 Σεπτεμβρίου 19:45 Ντιναμό Ζάγκρεμπ – Τσέλσι
  • 6 Σεπτεμβρίου 19:45 Ντόρτμουντ – Κοπεγχάγη
  • 6 Σεπτεμβρίου 22:00 Σάλτσμπουργκ – Μίλαν
  • 6 Σεπτεμβρίου 22:00 Σέλτικ – Ρεάλ Μαδρίτης
  • 6 Σεπτεμβρίου 22:00 Λειψία – Σαχτάρ
  • 6 Σεπτεμβρίου 22:00 Σεβίλλη – Μάντσεστερ Σίτι
  • 6 Σεπτεμβρίου 22:00 Παρί – Γιουβέντους
  • 6 Σεπτεμβρίου 22:00 Μπενφίκα – Μακάμπι Χάιφα
  • 7 Σεπεμβρίου 19:45 Άγιαξ – Ρέιντζερς
  • 7 Σεπεμβρίου 19:45 Άιντραχτ – Σπόρτινγκ
  • 7 Σεπεμβρίου 22:00 Νάπολι – Λίβερπουλ
  • 7 Σεπεμβρίου 22:00 Ατλέτικο – Πόρτο
  • 7 Σεπεμβρίου 22:00 Κλαμπ Μπριζ – Λεβερκούζεν
  • 7 Σεπεμβρίου 22:00 Μπαρτσελόνα – Πλζεν
  • 7 Σεπεμβρίου 22:00 Ίντερ – Μπάγερν Μονάχου
  • 7 Σεπεμβρίου 22:00 Τότεναμ – Μαρσέιγ

Δεύτερη αγωνιστική (13 – 14 Σεπτεμβρίου)

  • 13 Σεπτεμβρίου 19:45 Πλζεν – Ίντερ
  • 13 Σεπτεμβρίου 19:45 Σπόρτινγκ – Τότεναμ
  • 13 Σεπτεμβρίου 22:00 Λίβερπουλ – Άγιαξ
  • 13 Σεπτεμβρίου 22:00 Ρέιντζερς – Νάπολι
  • 13 Σεπτεμβρίου 22:00 Πόρτο – Κλαμπ Μπριζ
  • 13 Σεπτεμβρίου 22:00 Λεβερκούζεν – Ατλέτικο
  • 13 Σεπτεμβρίου 22:00 Μπάγερν – Μπαρτσελόνα
  • 13 Σεπτεμβρίου 22:00 Μαρσέιγ – Άιντραχτ
  • 14 Σεπτεμβρίου 19:45 Μίλαν – Ντιναμό Ζάγκρεμπ
  • 14 Σεπτεμβρίου 19:45 Σαχτάρ – Σέλτικ
  • 14 Σεπτεμβρίου 22:00 Τσέλσι – Σάλτσμπουργκ
  • 14 Σεπτεμβρίου 22:00 Ρεάλ – Λειψία
  • 14 Σεπτεμβρίου 22:00 Μάντσεστερ Σίτι – Ντόρτμουντ
  • 14 Σεπτεμβρίου 22:00 Κοπεγχάγη – Σεβίλλη
  • 14 Σεπτεμβρίου 22:00 Γιουβέντους – Μπενφίκα
  • 14 Σεπτεμβρίου 22:00 Μακάμπι Χάιφα – Παρί

Τρίτη αγωνιστική (4 – 5 Οκτωβρίου)

  • 4 Οκτωβρίου 19:45 Μπάγερν – Πλζεν
  • 4 Οκτωβρίου 19:45 Μαρσέιγ – Σπόρτινγκ
  • 4 Οκτωβρίου 22:00 Λίβερπουλ – Ρέιντζερς
  • 4 Οκτωβρίου 22:00 Άγιαξ – Νάπολι
  • 4 Οκτωβρίου 22:00 Πόρτο – Λεβερκούζεν
  • 4 Οκτωβρίου 22:00 Κλαμπ Μπριζ – Ατλέτικο
  • 4 Οκτωβρίου 22:00 Ίντερ – Μπαρτσελόνα
  • 4 Οκτωβρίου 22:00 Άιντραχτ – Τότεναμ
  • 5 Οκτωβρίου 19:45 Σάλτσμπουργκ – Ντιναμό Ζάγκρεμπ
  • 5 Οκτωβρίου 19:45 Λειψία – Σέλτικ
  • 5 Οκτωβρίου 22:00 Τσέλσι – Μίλαν
  • 5 Οκτωβρίου 22:00 Ρεάλ – Σαχτάρ
  • 5 Οκτωβρίου 22:00 Μάντσεστερ Σίτι – Κοπεγχάγη
  • 5 Οκτωβρίου 22:00 Σεβίλλη – Ντόρτμουντ
  • 5 Οκτωβρίου 22:00 Γιουβέντους – Μακάμπι Χάιφα
  • 5 Οκτωβρίου 22:00 Μπενφίκα – Παρί

Τέταρτη αγωνιστική (11 – 12 Οκτωβρίου)

  • 11 Οκτωβρίου 19:45 Κοπεγχάγη – Μάντσεστερ Σίτι
  • 11 Οκτωβρίου 19:45 Μακάμπι Χάιφα – Γιουβέντους
  • 11 Οκτωβρίου 22:00 Ντιναμό Ζάγκρεμπ – Σάλτσμπουργκ
  • 11 Οκτωβρίου 22:00 Μίλαν – Τσέλσι
  • 11 Οκτωβρίου 22:00 Σαχτάρ – Ρεάλ
  • 11 Οκτωβρίου 22:00 Σέλτικ – Λειψία
  • 11 Οκτωβρίου 22:00 Ντόρτμουντ – Σεβίλλη
  • 11 Οκτωβρίου 22:00 Παρί – Μπενφίκα
  • 12 Οκτωβρίου 19:45 Νάπολι – Άγιαξ
  • 12 Οκτωβρίου 19:45 Ατλέτικο – Κλαμπ Μπριζ
  • 12 Οκτωβρίου 22:00 Ρέιντζερς – Λίβερπουλ
  • 12 Οκτωβρίου 22:00 Λεβερκούζεν – Πόρτο
  • 12 Οκτωβρίου 22:00 Μπαρτσελόνα – Ίντερ
  • 12 Οκτωβρίου 22:00 Πλζεν – Μπάγερν
  • 12 Οκτωβρίου 22:00 Τότεναμ – Άιντραχτ
  • 12 Οκτωβρίου 22:00 Σπόρτινγκ – Μαρσέιγ

Πέμπτη αγωνιστική (25 – 26 Οκτωβρίου)

  • 25 Οκτωβρίου 19:45 Σάλτσμπουργκ – Τσέλσι
  • 25 Οκτωβρίου 19:45 Σεβίλλη – Κοπεγχάγη
  • 25 Οκτωβρίου 22:00 Ντιναμό Ζάγκρεμπ – Μίλαν
  • 25 Οκτωβρίου 22:00 Σέλτικ – Σαχτάρ
  • 25 Οκτωβρίου 22:00 Λειψία – Ρεάλ
  • 25 Οκτωβρίου 22:00 Ντόρτμουντ – Μάντσεστερ Σίτι
  • 25 Οκτωβρίου 22:00 Παρί – Μακάμπι Χάιφα
  • 25 Οκτωβρίου 22:00 Μπενφίκα – Γιουβέντους
  • 26 Οκτωβρίου 19:45 Κλαμπ Μπριζ – Πόρτο
  • 26 Οκτωβρίου 19:45 Ίντερ – Πλζεν
  • 26 Οκτωβρίου 22:00 Νάπολι – Ρέιντζερς
  • 26 Οκτωβρίου 22:00 Άγιαξ – Λίβερπουλ
  • 26 Οκτωβρίου 22:00 Ατλέτικο – Λεβερκούζεν
  • 26 Οκτωβρίου 22:00 Μπαρτσελόνα – Μπάγερν
  • 26 Οκτωβρίου 22:00 Τότεναμ – Σπόρτινγκ
  • 26 Οκτωβρίου 22:00 Άιντραχτ – Μαρσέιγ

Έκτη αγωνιστική (1 – 2 Νοεμβρίου)

  • 1 Νοεμβρίου 19:45 Πόρτο – Ατλέτικο
  • 1 Νοεμβρίου 19:45 Λεβερκούζεν – Κλαμπ Μπριζ
  • 1 Νοεμβρίου 22:00 Λίβερπουλ – Νάπολι
  • 1 Νοεμβρίου 22:00 Ρέιντζερς – Άγιαξ
  • 1 Νοεμβρίου 22:00 Μπάγερν – Ίντερ
  • 1 Νοεμβρίου 22:00 Πλζεν – Μπαρτσελόνα
  • 1 Νοεμβρίου 22:00 Σπόρτινγκ – Άιντραχτ
  • 1 Νοεμβρίου 22:00 Μαρσέιγ – Τότεναμ
  • 2 Νοεμβρίου 19:45 Ρεάλ – Σέλτικ
  • 2 Νοεμβρίου 19:45 Σαχτάρ – Λειψία
  • 2 Νοεμβρίου 22:00 Τσέλσι – Ντιναμό Ζάγκρεμπ
  • 2 Νοεμβρίου 22:00 Μίλαν – Σάλτσμπουργκ
  • 2 Νοεμβρίου 22:00 Μάντσεστερ Σίτι – Σεβίλλη
  • 2 Νοεμβρίου 22:00 Κοπεγχάγη – Ντόρτμουντ
  • 2 Νοεμβρίου 22:00 Γιουβέντους – Παρί
  • 2 Νοεμβρίου 22:00 Μακάμπι Χάιφα – Μπενφίκα