Μπαρτσελόνα – Βαγιαδολίδ 4-0: Με… one man show του Λεβαντόφσκι επικράτησαν εύκολα οι «μπλαουγκράνα»

Η Μπαρτσελόνα με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι «καθάρισε» την Βαγιαδολίδ με 4-0 για την τρίτη αγωνιστική της La Liga. Ντεμπούτο για Κουντέ.

Απόλυτη κυρίαρχος ήταν η Μπαρτσελόνα απέναντι στην Βαγιαδολίδ, με τους Καταλανούς να νικούν εύκολα με 4-0 στο «Καμπ Νου» στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής της La Liga και τον «καυτό» Λεβαντόφσκι να σκοράρει δις και να συνεχίζει από εκεί που… σταμάτησε.

Εξαιρετική εμφάνιση και από τον Ουσμάν Ντεμπελέ που ήταν σε μεγάλα… κέφια, με τον ίδιο να ολοκληρώνει το ματς με δυο ασίστ ενώ καλές εντυπώσεις άφησε και ο Κουντέ που πραγματοποίησε το νετεμπούτο του με τη φανέλα των «μπλαουγκράνα».

Αξίζει να τονιστεί πως με τα δυο γκολ που σκόραρε ο Λεβαντόσκι, έφτασε τα τέσσερα τέρματα σε τρία παιχνίδι στην πρώτη του σεζόν στο ισπανικό πρωτάθλημα. Τελευταίο φορά που συνέβη αυτό ήταν τη σεζόν 2011 όταν και ο Ρανταμέλ Φαλκάο είχε αγωνιστεί για πρώτη φορά στην La Liga με την Ατλέτικο Μαδρίτης.

Ο Πολωνός φορ άνοιξε λογαριασμό στο ματς (1-0) στο 24ο λεπτό ενώ τη σκυτάλη πήρε στη συνέχεια ο Πέδρι ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα από κοντά γράφοντας το 2-0. Στο 64ο λεπτό ο Λεβαντόφσκι έδωσε… αέρα τριών τερμάτων στους Καταλανούς ενώ ο Σέρτζι Ρομπέρτο διαμόρφωσε το τελικό 4-0 στις καθυστερήσεις και συγκεκριμένα στο 92ο λεπτό.