Σασουόλο – Μίλαν 0-0: «Κόλλησαν» στην ισοπαλία οι πρωταθλητές Ιταλίας

Λευκή ισοπαλία μεταξύ της Σασουόλο και της Μίλαν για την τέταρτη αγωνιστική της Serie A.

«Κόλλησαν» στο μηδέν Σασουόλο και Μίλαν, με αμφότερες τις δυο ομάδες να κυνηγούν μέχρι τέλος το γκολ δίχως αποτέλεσμα και να αναδεικνύονται ισόπαλοι με 0-0 στο πλαίσιο της τέταρτης αγωνιστικής της Serie A.

Μάλιστα, οι γηπεδούχοι είχαν τεράστια ευκαιρία να προηγηθούν στην αναμέτρηση καθώς ο Γιώργος Κυριακόπουλος κέρδισε πέναλτι στο 23ο λεπτό, όμως ο Μάικ Μενιάν είπε… όχι στην εκτέλεση του Ντομένικο Μπεράρντι κρατώντας το μηδέν για την ομάδα του.

Με αυτή την ισοπαλία, οι πρωταθλητές Ιταλίας έφτασαν τους 8 βαθμούς στο βαθμολογικό ταμπλό με απολογισμό δυο νικών και δυο ισοπαλιών ενώ η Σασουόλο έφτασε τους πέντε βαθμούς έχοντας σημειώσει μια νίκη, δυο ισοπαλίες και μια ήττα σε τέσσερα ματς.

Η Μίλαν μέτρησε μια επιστροφή στην αρχική της ενδεκάδα καθώς πήρε φανέλα βασικού ο Σιμόν Κιαέρ που επέστρεψε ξανά στην δράση μετά από περίπου εννιά μήνες λόγω της ρήξης χιαστού που είχε υποστεί την περσινή σεζόν.

Ο αγώνας δεν είχε πολύ ρυθμό και πολλές ευκαιρίες ενώ αξιοσημείωτο είναι πως υπήρξαν αρκετοί τραυματισμοί κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού. Στο 8ο και στο 12ο λεπτό η Μίλαν είχε ευκαιρίες με πρωταγωνιστή τον Λεάο ενώ στο 66ο είχε και καλή στιγμή με τον Ζιρού. Στο 70ο λεπτό οι «ροσονέρι» απείλησαν ξανά με τον Λεάο ωστόσο οι φάσεις πέρασαν ανεκμετάλλευτες και για τις δυο ομάδες με αποτέλεσμα να παραμείνει το 0-0 μέχρι τέλους.