Λεβαδειακός – Αστέρας Τρίπολης 1-1: Μοιράστηκαν από έναν… βαθμό οι δυο ομάδες!

Ισόπαλοι (1-1) αναδείχθηκαν Λεβαδειακός και Αστέρας Τρίπολης στην Λιβαδειά για την πέμπτη αγωνιστική της Super League.

Χωρίς νικητή έληξε ο αγώνας του Λεβαδειακού με τον Αστέρα Τρίπολης, με τις δυο ομάδες να μοιράζονται από έναν βαθμό και να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1-1 για την πέμπτη αγωνιστική της Super League. Λιάγκας (48′) ο σκόρερ των γηπεδούχων. Καστάνιο (54′) το γκολ για τους φιλοξενούμενους.

Με την ισοπαλία αυτή, ο Λεβαδειακός που δεν έχει καταφέρει ακόμη να πάρει τη νίκη σε κάποιο ματς, ανέβηκε στους 2 βαθμούς με απολογισμό 2 ισοπαλιών και 3 ηττών ενώ ο Αστέρας που και αυτός από την πλευρά του δεν έχει καταφέρει ακόμα να επικρατήσει σε κάποιον αγώνα, ανέβηκε στους 4 βαθμούς με απολογισμό 4 ισοπαλιών και 1 ήττας.

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα, ωστόσο στην επανάληψη οι Βοιωτοί προηγήθηκαν με το… καλησπέρα. Στο 48ο λεπτό, ο Μουτίνιο εκτέλεσε το φάουλ, με τον Λιάγκα να νικάει με όμορφη κεφαλιά τον Παπαδόπουλο για το 1-0. Οι Αρκάδες απάντησαν άμεσα, φέρνοντας το ματς στα ίσια έξι λεπτά αργότερα. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Τζουκάνοβιτς πήρε την πρώτη κεφαλιά, ο Μπαρτόλο έκανε το γύρισμα και ο Καστάνιο πλάσαρε από κοντά για το τελικό 1-1.

Λεβαδειακός: Μάρκοβιτς, Χάμοντ, Μεχία (59′ Τσιριγώτης), Λιάγκος, Βινίσιους, Κωνσταντινίδης, Παναγιώτου (88′ Μπάχανακ), Μουτίνιο (69′ Σκβάρκα), Μπελμόντ, Λούα Λούα (89′ Ρεγκίς), Δούμτσιος (59′ Βρακάς).

Άστερας: Παπαδόπουλος, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Καρμόνα, Άλβαρες, Στάνκο, Ντομίνγκεθ, Μπερτόλιο (74′ Μπαράλες), Τιλίκα (46′ Μπαρτόλο), Ριέρα (46′ Γκαρντάβσκι), Μπενίτο (59′ Ρετζίς).