Πανιώνιος-Γκιμαράες 21-6: Στον β’ γύρο του Champions league στο πόλο η ομάδα της Νέας Σμύρνης

Ο Πανιώνιος συνέτριψε με 21-6 την Βιτόρια Γκιμαράες και προκρίθηκε στον δεύτερο γύρο του Champions league στο πόλο.

Τη νίκη με 21-6 πήρε ο Πανιώνιος επί της Βιτόρια Γκιμαράες στο Champions league στο πόλο.

Το ματς

Οι Κυανέρυθροι προηγήθηκαν με 7-1 στο 8΄. Στο δεύτερο 8λεπτο ο Πανιώνιος αύξησε την διαφορά στα 8 γκολ και έφτασε το σκορ στο 12-4 στο ημίχρονο.

Στο 3ο οκτάλεπτο οι Κυανέρυθροι συνέχισαν να προηγούνται και έφτασαν το αποτέλεσμα στο 16-5 στο 24΄. Τελικά ο Πανιώνιος πήρε την νίκη με 21-6.

Τα οκτάλεπτα: 7-1, 5-3, 4-1, 5-1

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Δήμου): Λιμαράκης, Κοπελιάδης 3, Μπουζαλάς 2, Γκιουβέτσης 2, Μπιτάτζε, Νταλάπας 3, Καλαϊτζης 1, Μουρατίδης, Παπάκος 3, Γούνας 3, Σπούνερ 2, Καπετανάκης 2, Αναγμώστου
Βιτόρια Γκιμαράες: Φερέιρα 2, Κάστρο 1, Λόπες 1