Ολυμπιακός Β’ – Ηρόδοτος 4-0: Εύκολη νίκη για τους «ερυθρόλευκους» με… υπογραφή Βλαχομήτρου

Ο Ολυμπιακός Β’ επιβλήθηκε με σχετική άνεση 4-0 του Ηροδότου στου Ρέντη, με τον Βλαχομήτρο να σκοράρει δις.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Ολυμπιακός Β’ απέναντι στον Ηρόδοτο τον οποίο και… σκόρπισε με 4-0 στου Ρέντη για την 12η αγωνιστική του νοτίου ομίλου της Super League 2, με τους «ερυθρόλευκους» να παίρνουν άνετη νίκη κόντρα στους Κρητικούς που κατέβηκαν με 12 παίκτες στην αποστολή.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Πειραιώτες ήταν ο Βλαχομήτρος που βρήκε δίχτυα δυο φορές στο πρώτο ημίχρονο δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του με 2-0 στο 24ο και στο 29ο λεπτό ενώ ο Μπα… έγραψε το 3-0 στο 55′. Ο Κεραμίδας διαμόρφωσε στο 71ο λεπτό το τελικό 4-0.

Με τη νίκη του αυτή, ο Ολυμπιακός Β’ ανέβηκε στην ένατη θέση και στους 14 βαθμούς της βαθμολογίας του νοτίου ομίλου της Super League 2. Από την άλλη, με την ήττα που υπέστη ο Ηρόδοτος παρέμεινε στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα μην έχοντας καταφέρει ακόμη να συγκεντρώσει κάποιον βαθμό.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β (Οκκάς): Παπαδούδης, Μπαγκαλιάνης, Λιάτσος, Καλογερόπουλος, Αποστολόπουλος (56′ Κεραμίδας), Νίκολιτς, Μαυρουδής (72′ Αλ Μασαρί), Μαρίνος (46′ Αργυρίου), Κωστή, Βλαχομήτρος (46′ Μπα), Καράκουτης (56′ Κωστούλας).

Ηρόδοτος (Φυντάνης): Γκόλοβιτς, Γρηγορόπουλος, Ρόσι, Κριεζίβ, Χαϊκάλης (80′ λ.τ Χαλκιαδάκης), Μασάδο, Πιτσόλης, Χίντρι, Λεβιτσάνιν, Πλιάτσικας, Θεοδωράκης.